Nevşehir Haber

Arı, Uclg-Mewa Yönetim Kurulu İle Kültür Ve Turizm Komitesi Toplantısına Katıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Arı, Uclg-Mewa Yönetim Kurulu İle Kültür Ve Turizm Komitesi Toplantısına Katıldı
170
06 Aralık 2019 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)’nın İzmir’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu ve Kültür ve Turizm Komitesi Toplantısına katıldı. Arı, teşkilatın 2020 yılının Mart ayında Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan yönetim kurulu toplantısı için bir sunum gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük yerel yönetim birliği olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)’da Sayman Yönetim Kurulu Üyesi görevinin yanında Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Komitesi Eşit Başkanlığı görevlerini yürüten Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, teşkilatın İzmir’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu ve Kültür ve Turizm Komitesi Toplantısına katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Güney Afrika’nın Durban kentinde gerçekleştirilen UCLG Kongresi’ne ilişkin değerlendirmenin de yapıldığı toplantıda, 2020-2022 Stratejik Planı ve 2020 Yılı Mali Dönemi Taslak Bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

UCLG-MEWA Yönetiminde Sayman olarak görev yapan Başkan Arı, burada bir sunum gerçekleştirerek teşkilatın 2020 yılı taslak bütçesini sundu.

‘2020 YÖNETİM KURULU TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE’

Bu arada Belediye Başkanı Rasim Arı’nın girişimleri sonucu, Orta Doğu ve Batı Asya’dan bir çok önemli şehrin üyesi bulunduğu UCLG-MEWA’nın 2020 yılındaki ilk yönetim kurulu toplantısının da Nevşehir’de yapılması kararlaştırıldı. 2020 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan toplantı öncesinde, UCLG-MEWA yöneticilerine Kapadokya bölgesi ve Nevşehir hakkında bir sunum gerçekleştiren Başkan Arı, tüm teşkilat idarecilerini Nevşehir’e davet etti.

Toplantı sırasında gösterilen ve büyük beğeni toplayan Kapadokya ve Nevşehir tanıtım filmi eşliğinde bölgenin tarihi ve coğrafik yapısı ile ilgili bilgiler veren Arı, “Dünyada bir başka eşi ve benzeri bulunmayan Kapadokya bölgemizde ve şehrimizde UCLG-MEWA’nın kıymetli yöneticilerini misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız. “ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.