Nevşehir Haber

Başkan İbaş’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan İbaş’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
143
23 Nisan 2020 - 17:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

23 Nisan 2020 avanosbelediyesi
Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı;

“Özgürlüğün, bağımsızlığın ve halkın egemenliğine dayanan yönetimin ilan edildiği gündür 23 Nisan…

Vatan toprağı işgal altındayken bağımsızlık diye haykıran ve ülkesi uğruna göğsünü siper eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin kanıyla, canıyla elde ettiği özgürlüğün ve egemenliğin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin (TBMM) kuruluş günü, çocuklara ve yeni nesillere armağan edildi. Böylece ülke egemenliğinin sadece Türk milletine ait olduğu 23 Nisan 1920 tarihinde dosta da düşmana da duyuruldu.

Ülke topraklarına kara bulut gibi çöken düşmanları, işçisiyle köylüsüyle emekçisiyle kadınıyla erkeğiyle yekvücut olup bertaraf eden bir ulusu hangi güç yıkabilir ki? İşte kadim tarihi boyunca daima bağımsızlığına düşkün olan Türk milletinin bu özgürlük mücadelesi, dünyanın öbür ucunda bulunan ve işgal altında olan diğer toplumlara da ilham kaynağı oldu.

Ulusal egemenliğin önemini, “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder” özdeyişiyle vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, esaret zincirlerini kıran ve ülkesini bağımsızlığa kavuşturan Türk milletine her zaman güvenmiştir.

Bizlere düşen görev ise Ulu Önder’imizin ilkeleri doğrultusunda çalışmak ve O’nun güvenini boşa çıkarmamaktır. Bizim mücadelemiz haksızlıklarla bizim mücadelemiz adaletsizliklerle ve bizim mücadelemiz Cumhuriyetimizin değerlerini yok etmeye çalışanlarladır.

Kıymetli yurttaşlarım; bizler tarihimiz boyunca hiçbir güce boyun eğmeyen bir millet olduk. Çünkü milli bilincimiz, vatan sevgimiz her zaman bunu gerektirdi. Bu noktada, zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde 23 Nisan coşkumuzu her ne kadar yan yana yaşayamasak da biliyorum ki yüreğimiz aynı duygularla dolu…

Bu düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yılını en içten duygularımla kutluyor, bizlere bu anlamlı günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.