Çocuklar duygu,düşünce ve ihtiyaçlarını biz yetişkinler gibi kelimelerle yeterli düzeyde ifade edemediklerinden dolayı, bunu davranışlarıyla, oyunlarıyla , resimleriyle  vb. anlatırlar. Bu noktada aileler çocuklarını anlamakta veya çocuklarının davranışlarının altında yatan ihtiyaçları karşılamakta zorlanabilirler. Çocuklarda görülen öfke, kaygı, korku, okul fobisi, tırnak yeme, alt ıslatma, altına kaçırma, kardeş kıskançlığı, akran zorbalığı vb. davranış problemleri ile başetme konusunda çaresiz hissedebilirler. Çocuklarına  sınır koymakta zorlanabilir, ödev yaptırmakta güçlük yaşayabilirler veya çocuklarının dikkat eksikliği ve odaklanma sorunu yaşadığını düşünebilirler.

Bu süreçte, bütün bunlarla  başa çıkabilmek,çocuğunuzu daha iyi anlayabilmek,  onun ihtiyaçlarını karşılayabilmek ,çocuğunuzla daha iyi bir bağ kurabilmek, uyumlanmak, ilişkinizi güçlendirebilmek ve verimli zamanlar geçirebilmek için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, özüm aile ve çocuk gelişim merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

Gelişim merkezinde çocuk değerlendirme testleri ( objektif ve projektif), oyun terapisi, resim analizi yanında uygulanan "moxo dikkat testi" ile problem alanını belirlenip "attentioner dikkatimi topluyorum programı"  vb. ile çözüm sunulmaktadır.


Özüm Aile ve Çocuk Gelişim Merkezi kurucusu Hatice KAZANCI şu ifadelere yer verdi;

"Konu çocuksa, konu hassas demektir; hem bir çocuk gelişimci hemde iki evlat sahibi bir anne olarak hassasiyetiniz hassasiyetimdir."


Çocuğunuzla ilgili her konuda ebeveyn danışmanlığı almak, ücretsiz ön görüşme ve randevu oluşturmak için ulaşabilirsiniz. 

iletişime geçmek için: 

20 temmuz mah. mustafa parmaksız cad. no:41/5 (1 emlak gayrimenkul plaza) 

0507 213 80 40 

0384 213 80 40