AK Parti'de değişim başladı.

Ak Parti Nevşehir İl başkanı değişecek mi?

31 Mart 2024 Mahalli seçimler sonrasında Nevşehir Merkez olmak üzere elinde olan bütün ilçeleri kaybeden Ak Parti'de şimdi gözler Ak Parti il başkanının kim olacağına çevrildi. Önümüzdeki aylarda ve çokta uzun olmayan bir sürede değişimin yaşanmasına kesin gözle bakılan AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı için öne çıkan ve konuşulan isimler doğrudan doğruya belli olmaya başladı.

AK Parti Genel merkezince geçen ay MYK toplantısı sonrası 7 il başkanının değişmesi kararı, değişimin başladığı sinyalini veriyor. Ak Parti'nin Nevşehir'de ciddi bir oy kaybı yaşaması ve yerel seçimlerde merkez ilçeyi kaybetmesinin ardından yeni bir yapılanma ve yıpranmamış bir kişiyle yola devam edilmesi Ak Parti'de adeta bir gelenek olarak biliniyor.

Yaşanılan bu süreçte ismi geçen ve Parti tabanında konuşulan isimler ise Turan BALAK, Ergün ELMACI, Rıdvan KÖYBAŞI, Bülent AKSOY, Mustafa DURSUN, Mehmet TOPATAN, Medet AY ve Ahmet KUTLUGÜN oldu.
İsmi geçen isimler arasında Turan BALAK Genç ve vizyoner kişiliğiyle ön plana çıkarken, teşkilatı da tanıyan biri olarak biliniyor. Balak bir önceki dönem Ak Parti Gülşehir il Genel meclis üyesi olarak görev yapmıştı.
Ergün ELMACI, yıllardır Parti içerisinde ve Nevşehir'in bilinen esnaflarından. Rıdvan KÖYBAŞI ise Ak Parti kuruluşunda görev alan ve Nevşehir Milletvekilliği görevlerinde bulunmuştu. Mlilletvekilliği sonrası pek de teşkilat içerisinde olmayan bir adım geriden ortamı takip eden kişi olarak adı geçiyor. Adı geçen ve Yine Ak Parti'nin yıllarca Derinkuyu ilçe başkanı ve bir dönem belediye başkanlığını yapan ve beyfendiliğiyle tanınan birisi.

Türkiye Belediyeler Birliği Nevşehir temsilcisi Mustafa DURSUN Yine teşkilat tabanında ismi geçen isimlerden birisi. Mustafa DURSUN daha önce Gülşehir belediye başkanlığı görevinde de bulunmuştu.
Nevşehir teşkilatında İl başkan yardımcısı olan ve Nevşehir de çeşitli alanlarda ticaretle uğraşan Mehmet TOPATAN da ismi geçen kişiler arasında.
Yine teşkilatçılığa Uçhisar Ak Parti belde başkanı ve Ak Parti Nevşehir il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Ahmet KUTLUGÜN'de ismi geçen birisi.

Nevşehir Ak Parti il başkan yardımcısı görevinde bulunan ve ismi konuşulan isimlerden biri olan Medet AY, Nevşehir'de ticaretle uğraşıyor.

AK Parti tabanında istenilen başkan ise Herkesi kucaklayabilecek, Maddi bir beklentisi ve ihtiyacı olmayan, teşkilatı tanıyan genç biri olması,


Önümüzdeki aylarda, değişim rüzgarının daha da arttığı değişimin yaşanmasına kesin gözle bakılan AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı için 5 isim genel merkeze davet edilecek. Ak Parti Genel merkezine davet edilerek mülakata alınacak ve belirlenecek. Aday yeni il başkanı olarak atanacak.
Yeni belirlenecek il başkanının ekibini kurarak Eylül ayında yapılacak olan Merkez ve İlçe kongreleri ile çalışmalarına start verecek.