“Fareler ve İnsanlar” Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelendi
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de sahnelenen “Fareler ve İnsanlar” adlı tiyatro oyunu, büyük ilgi gördü.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 2023-2024 eğitim- öğretim yılının yedinci tiyatro gösterimi olan “Fareler ve İnsanlar”  adlı tiyatro oyunu, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatroseverlerle buluştu.

John Steinbeck’in kaleme aldığı, Zeynep Avcı’nın Türkçeye çevirdiği ve Gökhan Kocaoğlu’nun yönettiği tiyatro oyununa; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Öztürk, NEVÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç,  Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, protokol üyeleri, NEVÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ile tiyatroseverler izleyici olarak katıldı.

NEVÜ’de tiyatro şöleni 01 Mart 2024 Cuma günü saat 20.00’de Adana Devlet Tiyatrosu tarafından NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda sergilenecek olan "Nihayet Bitti" adlı tiyatro oyunu ile devam edecek.