Güzel Atlar diyarı Kayaşehir Festivali heyecanlandırdı

Nevşehir Belediyesi öncülüğünde Baykonser bünyesinde bölgenin en büyük festivali için büyük hazırlıklar devam ediyor. Bir süredir Nevşehir Belediye Başkanı Rasim ARI'nın hayali olan Nevşehir'i Sosyal ve Kültür Turizminin başkenti yapma hayali gerçeğe dönüşüyor. Nevşehir'de eski kalenin Turizme kazandırılması proje çalışmalarını ilk defa 2019 yılında hayata geçiren Rasim ARI yeniden göreve seçilmesinin ardından yarım kalan projesini tam etmek istiyor.

15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan bu festivalde Türkiye'nin en ünlü sanatçılarının Kayaşehir'de sahne alması bekleniyor. 

Edindiğimiz bilgiye göre Nevşehir Belediye Başkan yardımcılarından İbrahim YÜZER'in yoğun çalışma ve emekleriyle olgunlaşan proje, Baykonser bünyesinde hayata geçirilecek.

Kapadokya Bölgesinde Mayıs ayında yapılan Cappadox ve Milyonfest gibi festivallerden daha büyük bir festival olacak.

Baykonser imtiyaz sahibi adına uğraşlarını sürdüren Bahri AYDOĞAN Bu festivalin yapılmasındaki organizasyon ayağını oluşturuyor. 15 Ağustos/15 Eylül 2024 tarihleri arasında Kayaşehir'de 3 ayrı yerde kurulması beklenilen sahneler ve bu festival hakkındaki Nevşehir Belediye Başkanı Rasim ARI'nın yarınki yapacağı Basın toplantısındaki açıklamaları merak ile bekleniyor. Nevhaber olarak takibini yaptığımız bu festival hakkındaki basın toplantısını www.nevhaber.com.tr İnternet haber sitemizde ve istagram kanalımızda sizleri bilgilendiriyor olacağız.