Daha önce de haberini yaptığımız hatta öğrendiğimizde şaşırdığımız Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesi Yeni Eğitim öğretim yılına Nevşehir kampüsünde başlayacak mı?

Her yıl özel yetenek sınavı ile öğrencileri Eylül ayı ile sınava tabi tutarak 2024-2025 Eğitim Öğretim yılına başlayacak olan Nevşehir Güzel sanatlar Fakültesinin Hacıbektaş'ta olan binası olumsuzluklarıda devamında getirebiliyor. Fakülte binasının ilçe de olması Nevşehir Güzel sanatlar fakültesini seçecek öğrenciler de soru işaretleri oluşturuyor. daha öncede belirtiğimiz gibi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Güzel Sanatlar fakültesi binası Hacıbektaş ilçemizdeymiş. Yine Hacıbektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü binası ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Nevşehir kampüsünde imiş. Yeni Eğitim Öğretim yılında Üniversitemizin vitrin yüzü olan Güzel Sanatlar fakültesinin Nevşehir'e taşınması, yada Hacıbektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü binası ile yer değişikliği amacına uygun daha bilimsel ve gerçekci yaklaşım olur.

Amacı Ulusal ve Uluslararası düzeyde akademik ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak, öğrencilerini, yaşam boyu öğrenme ilkesiyle, Güzel sanatlar ve insanlık miras ve değerlerine sahip, Nevşehir'e ülkeye ve dünyaya duyarlı, sorumluluk sahibi özgüveni yüksek, yenilikçi, bireyler yetiştirmek olan Güzel sanatlar Fakültelerinin yeri ölçülemez ve bu bölüm Üniversitelerin vitrini ve Akademik başarılarının yanında görünen yüzüdür. 

Yaratıcı, yenilikçi, çağdaş yaklaşımlarla eğitim program ve olanaklarını sürekli olarak hazır hale getirip bu bina ve fiziklsel şartlarda olabilir, ulusal ve uluslararası alanlarda akademik ve sanatsal faaliyetlerde kesintisiz yola devam edilmesi ve Güzel sanatlar Fakültesinde Eğitim ve Öğretim gören öğrencilerin Merkez Kampüs olanaklarından daha da faydanabilmeleri açısından önem arz ediyor.