NEVÜ Hay-Kor’dan ‘Patili Dostlarla Sağlıklı İletişim ve Fiziksel Temas’ Konulu Eğitim


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Hayvanları Koruma ve Yaşatma Kulübü (Hay-Kor), 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nde “Patili Dostlarla Sağlıklı İletişim ve Fiziksel Temas” konulu eğitim düzenledi.

Eğitime NEVÜ Hay-Kor kulübünün akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Küçükdeveci, NEVÜ Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (At-Bin) Veteriner Hekimi Hasan Hüseyin Altuntaş ve kulüp üyeleri katıldı.

Eğitimin başında NEVÜ Hay-Kor Başkan Yardımcısı Yasin İnan kulübü tanıtım konuşmasını yaptı. Ardından kulüp üyesi Veteriner Teknikeri Buket Alın, sokak hayvanları hakkında yanlış bilinenler, sokak hayvanlarından insana geçebilecek hastalıklar, bu hastalıkların bulaşma yolları, sokak hayvanlarının sokakta nasıl yiyecek buldukları, kendilerini nasıl korudukları gibi konularda öğrencileri bilgilendirdi. Ardından At-Bin Veteriner Hekimi Hasan Hüseyin Altuntaş köpeği Daisy ile birlikte sokak hayvanlarına nasıl yaklaşılması gerektiği, sokak hayvanlarının beden dilleri ile bize ne anlatmak istediği, sokak hayvanlarının saldırması durumunda nasıl davranılması gerektiği konularında uygulamalı eğitim verdi. Okul Müdürü Mehmet Gündüz eğitimin düzenlenmesinde katkıda bulunanlara teşekkür etti.