MHP Adaylık başvuru takvimi açıklandı

Milliyetçi Hareket Parti genel merkezinden yapılan duyuruda aday olmak isteyenler için başvurular 13 Kasım 2023-15 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılabilecek. Peki aday başvuru sürecinde MHP Nevşehir belediye başkan adayı kim olacak. il Başkanı Adnan DOĞU aday olacakmı ? Merak konusu oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'mizin 09.11.2023 tarih ve sayı:2023/05-375 Genelge:2 Emir ve talimatlarına göre;

1. Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyeliği Adaylığı müracaatları 13 Kasım 2023 Pazartesi başlayacak olup, 15 Aralık 2023 Cuma günü saat:17.00'da sona erecektir.

Bu sebeple;

A. Belediye Başkanı Aday Adayları; Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığımıza şahsen başvurarak aday adaylığı formunu dolduracaklardır,
(Belediye Başkan Aday Adaylarının formu doldurmaya gelirken yanlarında getirmeleri gereken evraklar EK'teki GENELGE-2'de belirtilmiştir)

B. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için aday adaylığı müracaatlar bağlı bulundukları İl ve İlçe Teşkilâtlarımız tarafından alınacaktır.
(Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için formu doldurmaya gelirken getirmeleri gereken evraklar EK'teki GENEGE-2'de belirtilmiştir)

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinin ülkemize, milletimize, partimize, Nevşehirimize ve aday adaylığı için müracaatta bulunacak tüm dava arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Kamuoyunun bilgisine arz olunur.
Adnan DOĞU
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı