NEVÜ İzci Kulübü’ “Çadır Eğitim Kampı” kurdu

 


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinden İzci Kulübü tarafından 17-19 Mayıs 2024 tarihlerinde Adana ili Pozantı ilçesinde bulunan Belemedik Tabiat Parkı’nda “Çadır Eğitim Kampı” etkinliği düzenlendi.


Dönem başından bu yana haftalık eğitim toplantıları düzenleyerek kulüp üyelerinin izci disiplini, kamp düzeni, ateş yakma, ilk yardım ve doğada hayatta kalma gibi konularda gelişmelerinin sahada uygulaması için düzenlenen etkinliğe kulübün akademik danışmanları Öğr. Gör. Mehmet Fatih Tan ve Arş. Gör. Mücahit Işık, 7 lider izci ve 5 takım dahilinde 28 izci olmak üzere toplam 37 kişi katıldı.

Harry Potter Teması ve Tren Yolculuğu

Tüm kampları bir tema üzerine kurgulayarak gerçekleştiren NEVÜ İzci Kulübü, bu kampı “Harry Potter” teması üzerine kurguladı. Kamp alanına Kayseri’den bindikleri tren ile giden izciler, kamp etkinliklerini ve ateş gecesi eğlencelerini “Harry Potter ve Felsefe Taşı” filmi üzerine temalaştırarak gerçekleştirdiler.

İzci Daima Hazırdır

Eğitim kampında kulübün izci liderleri tarafından arazide belirli bölgelere bırakılan ve sürekli takibi yapılan izci takımları, belirtilen süre içerisinde kendi barınaklarını oluşturup doğada hayatta kalma için gerekli uygulamaları gerçekleştirdi. Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izciler, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gece geç saatlerde aniden uyandırılarak gece etkinlikleri yaptırıldı.

İzcinin Eğlencesi Ateş Gecesi

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi, törenle yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler. Ateş Gecesi sonrası etkinliklerine devam ederek doyasıya eğlenen NEVÜ İzci Kulübü, Pazar günü Belemedik Kanyonu’nda doğa yürüyüşü ile etkinliklerini sonlandırdı.