Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik – Elektronik Mühendisliği emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Rumeli, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

NEVÜ’nün davetlisi olarak "Türkiye ve Enerji’ konulu konferans vermek üzere üniversiteye gelen ODTÜ Elektrik – Elektronik Mühendisliği emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Rumeli, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ziyaret etti. NEVÜ’nün eğitim-öğretim faaliyetleri ile birlikte mühendislik ve sosyal bilimler alanları,  araştırma – geliştirme faaliyetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir üniversite olduğunu belirten Rumeli, Rektör Aktekin ve yönetimine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. 

Kendilerini üniversitede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, Prof. Dr. Ahmet Rumeli’ye teşekkür etti. Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak öğrencilerin eğitim-öğretimlerinin yanı sıra kendilerinin alan dışı sosyo-kültürel gelişimlerine de büyük önem verdiklerini ifade etti.  Aktekin bu kapsamda ulusal ve uluslararası düzeyde alanında uzman katılımcıları üniversiteye davet ederek konferans, seminer, kongre ve benzeri etkinlikler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.