Rıza Aydın, Kozaklı belediye başkanlığı aday adaylığı için müracatını yaptı

AK Parti’den Kozaklı Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Rıza Aydın, resmi başvuru dosyasını Kozaklı Ak Parti ilçe başkanlığına gelerek teslim etti.

Rıza Aydın, AK Parti'den Kozaklı belediye başkanı aday adaylığı müracaatını  ilçe parti binasında aday adaylığı resmi başvurusunu İlçe Başkanı Orhan Uçar'a yaptı.

Rıza AYDIN Kimdir?

1967 Kozaklı doğumlu olan Rıza Aydın, İlkokulu Kozaklı 27 Mayıs İlkokulunda, Ortaokulu Kozaklı İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Nevşehir İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Üniversite eğitimini Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesin de tamamladı. Orta derecede Arapça ve İngilizce, çok iyi derecede Rusça bilen Aydın,
1986-1996 yılları arasında Mila Milli Haber Ajansı A.Ş de İşletme Müdürü olarak görev aldı.

1997-2004 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesinde çeşitli kademelerde Yönetici olarak görev yaptı.
2004 yılından itibaren Türkiye de, Sovyetler Birliği coğrafyasındaki Türki Cumhuriyetlerinde ve  Ukrayna da ticari faaliyetlerine devam etti. .

1986-1994 yılları arasında Rahmet Kültür Dayanışma Vakfı,Milli Gençlik Vakfı,MESDER gibi vakıf ve derneklerde yöneticilik yaptı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde Gençlik kolları, il ve ilçe yönetiminde görev aldı. 2024 Mart ayında yapılacak olan Seçimler için Ak Parti Kozaklı belediye başkanlığı için aday adayı oldu.