Nevşehir Haber

LGS Öncesi Öğrencilere Zihin Açıcı Ve Enerji Deposu Karpuz İkramı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
LGS Öncesi Öğrencilere Zihin Açıcı Ve Enerji Deposu Karpuz İkramı
138
19 Haziran 2020 - 20:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Lgs Öncesi Öğrencilere Zihin Açıcı Ve Enerji Deposu Karpuz İkramı

Nevşehir Belediyesi tarafından, pandemi sürecinde eğitimlerine evlerinde devam eden ve hafta sonu gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrencilere karpuz ikram edildi. Belediye Başkanı Rasim Arı, sınavın yapılacağı okulların önünde gerçekleştirilen karpuz dağıtımına katılarak öğrencilere başarılar diledi.

20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan LGS öncesinde, Nevşehir’de sınava girecek olan 3 bin 148 öğrenciye Nevşehir Belediyesi tarafından karpuz ikramında bulunuldu.

Belediye görevlileri, yaklaşık 27 ton karpuzu sınavların gerçekleştirileceği 22 okulun önünde öğrencilere dağıttı.

GENÇLER EN BÜYÜK HAZİNEMİZ

Mihriban Emin Gülen İlköğretim Okulu’nda öğrencilere karpuzları kendisi dağıtan Belediye Başkanı Rasim Arı, öğrencilere sınav öncesinde zihin açıcı, vitamin deposu ve enerji verici karpuzlardan yemeleri tavsiyesinde bulundu.

Nevşehir’in ve Türkiye’nin geleceği olarak gördüğü gençlere sınavda başarılar dileyerek bir süre sohbet eden Arı, “Yavrularımız bizim geleceğimiz. Sadece şehrimizin değil ülkemizin geleceği bu gençler. Türkiye’nin diğer dünyadaki ve Avrupa’daki ülkelerden farkı genç nüfusunun yoğun olması ve genç nüfusunun varlığı en büyük sermayemiz, en büyük güvencemiz. Dolayısıyla bu gençlerimiz uzun bir pandemi sürecinden, sıkıntılı bir süreçten sonra eğitim hayatlarındaki geleceklerini belirleyecek bir sınava girecekler. Sınav öncesinde bizde kendilerine hem moral vermek hem de motivasyonlarını sağlamak için böyle bir şey düşündük. Haftaya da inşallah üniversite sınavına girecek olan yavrularımız için aynısını yapacağız. Biz bugün onlara moral olsun, motivasyon olsun, biz sizin yanınızdayız, bak sizi unutmadık mesajını vermek için gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik bu. Şehrin güzellikleri aslında bunlar. Bizim bir olduğumuzun, kardeş olduğumuzun göstergesidir. Yarınki sınav öncesinde yavrularımıza başarılar diliyorum. Ailelerinin ve kendilerinin verdikleri emekleri inşallah Rabbim zayi etmez. Her birisi istedikleri, arzu ettikleri okullara girerler. Bizde onlara bu vesileyle moral motivasyon vermiş oluruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.