Nevşehir Haber

PDR-DER’den Nevhaber’e ziyaret

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PDR-DER’den Nevhaber’e ziyaret
1.556
29 Eylül 2020 - 19:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PDR-DER başkanı Caner Çelik, Psikolojik danışmanlar gününü kutladı.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, 1989 yılında faaliyet hayatına başlamış, mesleki birliktelik organizasyonu çerçevesinde görev yapan bir kuruluştur. Dernek günümüze kadar geçen süreçte, toplum yararına her türlü ruh sağlığını koruyucu görev üstlenerek emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Türk PDR-DER  Nevşehir İl Temsilcisi Psikolojik Danışman Caner ÇELİK, Nevhaber’i ziyaret ederek şu açıklamalarda bulundu.:

    Öncelikle ilimiz düzeyinde tüm basın yayın kuruluşlarına gösterdikleri ilgiden ve destekten dolayı teşekkür ederim. 

    Dünyada ve ülkemizde devam eden salgın nedeni ile tüm öğrencilerimize ve halkımıza sağlıklı günler diliyorum. Bu durumu en kısa zamanda atlatıp birbirimize sımsıkı sarılacağımız günlere olan umudumuzu hiçbir zaman kaybetmeyelim.

    Türk PDR-DER kuruluşundan bugüne kadar Ankara merkezli bir yapıda faaliyetlerine devam ederken; 2019 yılından itibaren genel başkanlığa devam eden Psikolojik Danışman Oğuz ÖZAT’ın mesleğimiz adına göstermiş olduğu yoğun faaliyet ve çalışmalarla tüm illerimizde ve üniversitelerde PDR toplukları ile aktif faaliyetlere başlamış 30 Şube 36 Temsilcilik 17.000 üye sayısına ulaşmıştır. 

    Nevşehir ilimizde de temsilcilik olarak tüm psikolojik danışman meslektaşlarımızın, bu ülke çocukları ve halkımız için her zaman ruh sağlığını koruyucu ve önleyici bir görevi üstlendiğimizi belirtmek isterim. 

    Temsilciliğimiz olarak 07.01.2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine başlamış ve ilk olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile işbirliğine giderek SÜREM (Sürekli Eğitim Merkezi) ile ortak bir proje kapsamında ‘Bilinçli Aile, Bilinçli İnternet Kullanımı’ konulu tüm halkımıza açık seminer düzenlemiştir. Yine ilerleyen günlerde, 19 Mayıs İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından il temsilcisi davet edilerek tüm velilere yönelik ‘Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı’ konulu seminer yapılmıştır. Ancak malum pandemi sebebi ile tüm ülkede olduğu gibi temsilciliğimizde faaliyetlerine ara vermek durumunda kalmıştır. 

    Türk PDR-DER yönetim kurulu ve değerli çalışma arkadaşlarının katkıları ile ülkemizde ilk kez kutlanacak olan 30 Eylül günü ‘PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR GÜNÜ’ olarak kabul edilmiştir. Tüm meslektaşlarımın Psikolojik Danışmanlar gününü kutlar, sağlıklı günler dilerim.

 

 

   

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.