Nevşehir Haber

TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI URGENÇ; BİR MEMUR PAKETİ HAZIRLANMALIDIR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI URGENÇ; BİR MEMUR PAKETİ HAZIRLANMALIDIR.
105
15 Ocak 2020 - 6:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; memur paketinde aynı işi yapan kamu çalışanlarının farklı statülerde istihdam edilmesine son verilerek, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinin önemli taleplerinden biri olduğunu da ifade etti. Ücretli öğretmenlik yeni bir istihdam modeli olarak dayatılmaktadır. Bu uygulamaya son verilerek derhal yeni öğretmen ataması gerçekleştirilmelidir.

Urgenç; memur paketinde yer almasını istedikleri diğer hususları da şu şekilde dile getirdi: “Vergi dilimleri matrahı yüzde 15’e sabitlenmelidir. Asgari ücret tutarındaki maaş tutarları vergi matrahının dışında tutulmalıdır. Memurların tüm gelirleri emekliliğe yansıtılmalıdır. Yardımcı hizmetler sınıfı öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Dini bayramlarda ikramiye verilmesini de çok önemsiyoruz. Görevleri başında olan kamu çalışanlarına da tıpkı işçiler ile işçi ve memur emeklilerinde olduğğu gibi dini bayramlarda ikramiye verilmelidir. 3600 ek gösterge sözü yerine getirilmelidir. Mülakat uygulaması Türkiye’nin gündeminden düşmelidir. Ehliyetli ve Liyakatlı bir görevde yükselme ve atama sistemi getirilmelidir. Memur ve emekli maaşları reel enflasyona göre güncellenmelidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.